Obsługiwane przez usługę Blogger.

Masaż Bańką Chińską

W dzisiejszym poście porozmawiamy trochę o masażu bańką chińską a dokładniej masażu antycellulitowym.

Bańki chińskie służą do leczenia, ale także do wykonania masażu antycellulitowym, na którym dzisiaj się skupimy, jeżeli jesteście zainteresowani innymi właściwościami bańki chińskiej to kieruje was do wyszukiwarki Google, iż w tym poście będziemy pisać tylko i wyłącznie o masażu antycellulitowym.

Na czym polega masaż ?

Masaż polega na próżniowym zasycaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek.

Poprawia ukrwienie, ujędrnia skórę, zmniejsza/likwiduje cellulit. Pomaga przyspieszyć przemianę materii, pozbywa się zbędnych substancji toksycznych.

Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.

Masaż trwa z reguły 30 minut. W przypadku większych partii ciała, czas jego trwania może wydłużyć się nawet do 60 minut.
http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/cialo-higiena/usuwanie-cellulitu-banka-chinska-masaz-antycellulitowy_41860.html


Najważniejsze, o czym was chce uświadomić i proszę byście zapamiętały to że bańka chińska NIE działa na rozstępy !

Nie wiem skąd to się wzięło, dlaczego ludzie tak mówią i piszą wokół internetu, spotkałam się z paroma klientkami, które przyszły do mnie tylko z tego względu, bo słyszały że tak to działa NIE NIE i jeszcze raz NIE !
Całkowicie nie prawda !

W jakich miejscach można wykonać zabieg?
W rożnych, w tych problematycznych.
U mnie można podjąć się masażu ud, pośladków, ramion i brzucha.

Jak przebiega zabieg?
Wiadome,  każdy ma swoje metody i swój sposób przebiegu zabiegu w moim przypadku przebiega to w ten sposób :
 1. Zabezpieczam ubrania klientki
 2. Podgrzewam specjalną oliwkę po czym wmasowuje w partie ciała klientki na której będzie wykonywany masaż
 3. Dobieram odpowiedni rozmiar bańki i przechodzę do wykonywania masażu
 4. Po wykonaniu masażu podgrzewam naturalne organiczne mocno nawilżające masło do ciała i wykonuje kończący masaż rękoma.


Jakie są odczucie przy takim masażu? 
Nie będę, ukrywać że zabieg nie należy do przyjemnych, nie jest zbyt relaksujący jak to bywa w innych masażach, lecz ból zależy od ciała każdej osoby. Mam klientki, którym kompletnie nie przeszkadza a inne, które nie mogą wytrzymać przez parę minut i muszę robić im na najlżejszym zacieśnieniu więc to zależy od odporności bólu, jaki ma każda klientka a warto też wspomnieć, że po zabiegu mogą wystąpić siniaki.


Jak często wykonywać zabieg?
Jeżeli klienta pierwszy raz wykonuje tego typu zabieg to najprawdopodobniej będzie miała lekkie siniaki dlatego wtedy zalecam odczekać dwa tygodnie, jeżeli z reguły ich nie ma to drugi zabieg wykonuje po tygodniu, a następnie już nawet do 2-3 razy w tygodniu.

Osobiście zalecam od 6 do 8 zabiegów, by widzieć większy efekt, aczkolwiek to zależy od każdego ciała, iż każdy jest inny i każdy ma większy lub mniejszy problem z dana partia ciała. Przy każdym wykonaniu zabiegu pobudzamy krążenie krwi i nasza skora staje się coraz bardziej elastyczna i ujędrniona to są główne efekty, które możecie zobaczyć po każdym zabiegu.

Przeciwwskazania
 • żylaki
 • zakrzepowe zapalenie żył
 • choroby zakaźne skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • skłonność do wylewów podskórnych
 • menstruacja
 • ciąża
 • wiek powyrzej 70 roku życia
 • nie poddawać się zabiegowi bezpośrednio po posiłku 

Brak komentarzy