Obsługiwane przez usługę Blogger.

Naturalna Maseczka Bananowa


Hej kochane dziś przychodzę do was z moim nowym odkryciem.

Ostatnio postanowiłam inspirować się warzywami i owocami do zabiegów kosmetycznych lub tworzenia własnoręcznych kosmetyków.


Jak już dobrze wszyscy wiecie warzywa i owoce są bogate w składniki, które znajdują się w większości maseczek, kremów i innych kosmetykach dlatego czasami lepiej jest, sięgnąć bezpośrednio do źródła zaoszczędzając pieniądze.

Tego typu notek na pewno będzie więcej, ponieważ muszę przyznać, że dość głęboko się wkręciłam w wypróbowaniu składników, które znajdują się w domu do użytków kosmetycznych.


W dzisiejszym poście mowa o maseczce bananowej najprostsza najszybsza jedno składnikowa maska na twarz.

Jedyne co nam będzie potrzebne to miska, widelec i polowa banana.
Banany zawierają enzymy, które korzystnie wpływają na cerę. W dodatku mają właściwości uśmierzające stany zapalne, idealnie sprawdzi się tego typu maseczka na wypryski, ale również możecie je nacierać sama skorka od banana, o tym poniżej.Maseczka nadaje ładny zdrowy wygląd skórze oraz w naturalny sposób skutecznie działa na zwężanie porów.
Po nałożeniu maseczka nie spływa, tylko delikatnie zastyga. Powodując, efekt ściągnięcia co może być lekko niekomfortowe. Pomyślcie, że wszystkie wasze ogromne pory się zwężają i za te 15 minut będą mniej widoczne. Warto ja wykonywać regularnie dla lepszych efektów.
Nadaje delikatny efekt chłodzenia, bardzo przyjemna i łatwa w zmywaniu.
Idealny naturalny sposób na pory i piękną cerę.Przygotowanie

1. Potnij 1/3 banana w kawałki 
2. Rozgnieć widelcem 1/3 banana do uzyskania papki.

Pozostaw na 15 minut po czym zmyj letnią wodą.Efekty -
  • sprężysta skóra
  • świeżość
  • zdrowy wygląd skóry
  • miękkość
  • wygładzenie
  • zwężone pory

Skórka banana również może być przydatna i wcale nie trzeba jej wyrzucać, znajdziemy zastosowanie na wszystko !

Jest przydatna w eliminowaniu trądziku, wystarczy wewnętrzna strona skorki natrzeć twarz każdego dnia najlepiej na noc, po czym pozostawić miąższ i zmyć rano.Do następnego :*

2 komentarze: