Kwas hialuronowy jak działa, jego zastosowanie i jego plusy !

19 października 2017

Opis - Kwas hialuronowy, inaczej zwany eliksirem młodości oznaczany skrótem HA, jest chemicznym związkiem organicznym, który naturalnie występuje w każdym żywym organizmie i jako ważny czynnik nawilżający stanowi budulec każdej tkanki łącznej. U człowieka substancja ta występuje głównie w stawach, skórze oraz oku. To naturalnie występujący w organizmie związek, odpowiadający za prawidłowe napięcie oraz elastyczność skóry. Niestety, wraz z wiekiem ubywa go nam, dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego braków. W dzisiejszych czasach można to robić na wiele sposobów, stosować kremy, kapsułki czy inne substancje aplikowane na skórę, ponieważ kwas hialuronowy jest produkowany metodami biotechnologicznymi. Występuje on we wszystkich żywych organizmach i jest jednym ze związków, które posiadają identyczną budowę chemiczną  u człowieka. Ze względu na swoje odmładzające właściwości, jest stosowany w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej.
ŹródłoWikipedia
Działanie kwasu hialuronowego to nie tylko wypełnianie zmarszczek co jest pierwszą myślą, która przychodzi nam do głowy, gdy słyszymy KWAS HIALURONOWY to również nie tylko powiększanie ust co jest również dość bardzo popularne. Przede wszystkim zastosowanie kwasu hialuronowego to przywrócenie/utrzymanie odpowiedniego stopnia nawilżenia naskórka, a również jego regeneracji. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże nawet kilkaset cząsteczek wody. Dzięki temu, że ma właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewnia nam jędrną, nawilżoną i odżywioną skórę. Niestety jak każda z nas wie kwas hialuronowy, który mamy w naszym organizmie z wiekiem maleje i jest go coraz mniej, przez co zaczynają się pojawiać zmarszczki. Skóra staje się bardziej opadnięta, jędrność zanika skóra staje się sucha dlatego kwas zyskał taką popularność w medycynie, ponieważ dzięki niemu można naprawdę skutecznie poprawić wygląd naszej skóry i opóźnić efekty starzenia.

Zastosowanie
Kwas występuje w postaci przezroczystej cieczy, która w konsystencji przypomina żel.
Wykorzystuje się go do wypełniania zmarszczek, podnoszenia owalu twarzy, ujędrniania i rewitalizuje skórę, wygładzania zmarszczek na szyi i dekolcie, zabiegu korekty nosa czy modelowania i powiększania ust, czy nawet piersi. Prócz tego występuje w dużej ilości kosmetyków pielęgnacyjnych jak kremy, maski, żele itp. Stanowi najbardziej wartościowy składnik nawilżający. Tworzy też powłokę ochronną na naszej skórze, która zapobiega utracie wilgoci, przez co możemy dłużej cieszyć się jędrną, miękką i piękną skórą. Kwas hialuronowy stosowany jest również, między innymi, na wewnętrznych stronach ramion i ud (tzw. motylkach) w okolicy pach, kolan i łokci, a także w poprawie jakości skóry brzucha jak widzicie jest naprawdę wielofunkcyjny i można go stosować w dużej ilości części ciała.

Niestety lub stety kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie w naturalny sposób, przez co efekt nie jest stały i trzeba poprawiać miejsca nim oszczekiwane po około 6 do 12 miesięcy od zabiegu, aby utrzymać wcześniej uzyskane efekty.

Na przykład spójrzcie na poniższe zdjęcie.
Zdjęcie przed i po wstrzyknięciu kwasem. Gdy kwas zacznie się rozkładać w organizmie i nie zostanie uzupełniony ponownym wstrzyknięciem usta wrócą wam do wcześniejszego naturalnego efektu, czyli znów będą takie jak wcześniej.

Jakby nie było z jednej strony jest to plus, ponieważ jeśli traficie do kogoś, kto zle wykona zabieg lub po prostu nie spodoba wam się efekt osiągnięty po wstrzyknięciu macie pewność że z czasem wasze (w tym przypadku) usta wrócą do wcześniejszego kształtu i wielkości.

Zalety:

  • doskonały do wypełniania zmarszczek,
  • niewysokie ryzyko wystąpienia powikłań,
  • stymuluje komórki do produkcji kolagenu,
  • szybko widoczne efekty,
  • zabieg niechirurgiczny.

Wady:

  • konieczność powtarzania zabiegu (co kilka miesięcy),
  • możliwość wystąpienia efektów ubocznych, np. opuchlizna, zasinienie skóry, swędzenie skóry,
  • mozliwosc wystepienia grudek lub asymetrii 
  • nienaturalny wygląd w razie nieprawidłowego przeprowadzenia zabiegu,
  • poczucie dyskomfortu podczas iniekcji.
Zabiegu kwasem hialuronowym nie przeprowadza się u osób:
  • w ciąży lub karmiących piersią,
  • przeziębionych,
  • chorych na cukrzyce(w zależności od stanu zdrowia),
  • ciepiących na alergie 
  • stosujących w tym samym czasie zabiegi laserowe na skórę,
  • mających tradzik lub opryszczke
  • cierpiących na choroby układu odpornościowego.
Co najważniejsze kwas hialuronowy nie wywołuje reakcji takich jak podrażnienia, uczulenia, zaczerwienienia czy pieczenie natomiast trzeba wiedzieć rze po zabiegu mogą wystąpić obrzęki które utrzymują się parę dni. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się również opalać ani chodzić do sauny. Konieczne jest picie dużych ilości wody. Wszystko po to, aby kwas hialuronowy miał szansę dobrze ułożyć się w naszych tkankach.
14

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life