POMAGAMY

 
Statystycznie 9 na 10 psów rodzi się bezdomna co oznacza, że tylko jeden na dziesięć zazna prawdziwej miłości, szczęśliwej rodziny i ciepła, które może dać tylko dom. Ten fakt jest bardzo przykry i bolesny, ale niestety bardzo prawdziwy coraz więcej psów trafia do schronisk gdzie tam spędza większość swojego życia lub zostaje porzucona na ulicach jak zwykle śmieci. Zastanawia mnie fakt, kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że to nie są zabawki, że to są istoty, które również mają serce mają uczucia i które naprawdę rozumieją więcej niż nam się wydaje natomiast jedno jest pewnie nigdy nie zrozumieją, dlaczego zostają porzucone i nawet ja tego nie mogę zrozumieć a co dopiero one. Pies to nie zabawka nie daje się w prezencie nie kupuje pod choinkę tak bardzo bym chciała zatrzymać to, co się dzieje na tym świecie by biedne zwierzaki nie musiały więcej cierpieć uwierzcie życie w schronisku nie jest dla nich dobre oczywiście lepsze, niż gdy zostają porzucone między innymi na autostradzie czy w lesie, ale schronisko nigdy nie zastąpi ciepła, które mogą dostać tylko w domu.
Jeżeli mnie już trochę znacie, to z pewnością wiecie, że jestem największą miłośniczką psów, choć pewnie nie wiecie, że należę do osób wspierających bezdomne psiaki.

Moje psy są dla mnie jak dzieci i właśnie w ten sposób je traktuje, niestety niektórzy mają do tego inne podejście i zamiast traktować jak własne lub co najmniej jak członka rodziny traktują jak zabawki a co gorsza jak śmieci.
Akcja pomagamy psom ze schroniska jest, już każdemu dość znana ja należę do osób, które  pomagają schroniskom na różne sposoby finansowo, jak i zbierając dla nich rzeczy.

Chciałabym was również prosić, jak i zachęcić do POMOCY!

Na początku zachęcam do przesłuchania !


Naprawdę nie trzeba dużo, wystarczy mały gest każda złotówka/funt czy stara pościel. Dla psiaków to naprawdę dużo one marzą o ciepłym kochanym domu pragną poznać co to jest miłość

Nie każdy może sobie pozwolić na psa, ale każdy może im pomoc jest dużo sposobów jednym z nich jest wspieranie finansowo wybranego schroniska gdzie każdy miesięczny przelew lub jednorazowy idzie na lekarstwa i jedzenie psiaków.
Kwoty takiego wsparcia zaczynają się tutaj w Anglii już od 3 funtów miesięcznie, oczywiście, jeżeli chcecie możecie płacić więcej, kwota zależy już od was.

Kolejna z opcji wsparcia jest w ramach woluntariatu przyjść, pobawić się z psiakami, dać im jeść, wziąć na spacer, posprzątać czy wykąpać wystarczy poświęcić trochę swojego czasu a psiaki uwierzcie mi są bardzo zadowolone i wręcz błagają, by je stamtąd zabrać niestety najgorsze jest, gdy musicie je tam zostawić wtedy uśmiech z pyszczka znika natomiast choć przez te parę godzin poczuli co to znaczy troska i miłość, a to również jest ważne.

Jeżeli sami nie możecie zaoferować im domu publikujcie i szukajcie wszędzie gdzie się da u mnie jest to jednym z obowiązkowych czynności dziennych. Codziennie staram się publikować psiaki, które szukają domu internet jest tak głęboki ma tak ogromny zasięg, że może akurat trafimy do kogoś, kto będzie mógł im pomóc i dać wymarzony dom.

Donacje- do każdego ze schronisk można przynieść zabawki, jedzenie, stare pościele/koce, legowiska, smycze wszystko, co tylko jest potrzebne dla psiaków ja staram się raz w miesiącu  przywozić taką paczkę to naprawdę nie są duże koszta to nie jest żaden wysiłek a dla nich jest to ratowanie życia !

Ja już POMAGAM a ty? Nie bądź obojętny zaoferuj im nowy start, lepsze życie i okaz miłości one na to zasługują ! Bez naszej pomocy nie mają szans na przeżycie i szczęście ! 


Zainteresowanych wsparciem proszę o kontakt na laura.blog@intera.pl gdzie mogę udzielić więcej informacji odnośnie schronisk tutaj w Birmingham, aczkolwiek jeżeli mieszkasz w innym mieście/kraju wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google schroniska psów w danym mieście podzwonić ewentualnie odwiedzić stronę i poczytać jak można pomoc czego dane schronisko potrzebuje najbardziej.

Będę wam bardzo wdzięczna, jeżeli podejmiecie się którejś z powyższych form pomocy a co najważniejsze psiaki to docenią. Pamiętajcie, że tu chodzi o ich życie i przyszłość.

6 komentarzy:

 1. Ech biedaki, pomagam jak potrafię i mam możliwości kotom i psom...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam zwierząt w domu z wyboru. Nie rozumiem ludzi, którzy z psa robią chwilową zabawkę. Dzieci są jeszcze małe i czasami wspominają coś o zwierzaku, a ja na razie twardo odmawiam. Czasami lepiej tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomoc takim czworonożnym jest najważniejsza! Ja chętnie pomagam schroniskom.

  OdpowiedzUsuń
 4. :) jakie słodkie psinki :) Trzeba takim zwierzakom pomagać..zdecydowanie. Klaudia J

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze jako dziecko i nastolatka sprowadzałam do domu zbłąkane psy i koty prosto z ulicy. Zresztą nawet nasz obecny psiak trafił do nas w ten sposób - i jest z nami już prawie 10 lat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrze , że o tym piszesz! Oby jak najwięcej nas pomogło <3

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life