Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies... Baby $

13 marca 2017

Pies? Czyli najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka !

Pewnie nie jedna z was która posiada psa wie, co to jest za ogromne szczęście !

W dni, które czujemy się zdołowane, smutne, przygnębione lub po prostu samotne to one to czuja i zawsze przy nas są. Powodując ogromny uśmiech na naszych twarzach i to oni dają nam największe wsparcie !

Gdy rozważałam, kupno psa wiedziałam, że chce by był duży i sprawiał, że będę się czuła bezpieczna.

Dość długo rozważałam, czy na pewno będę w stanie dać mu odpowiednie warunki do życia i czy na pewno dam rade się nim zająć tak jak tego potrzebuje i jak na to zasługuje.

Na początku było dość trudno i szczerze mówiąc to nawet myślałam, czy go nie oddać, iż czułam się kompletnie nie wstanie zapewnić mu to, co on potrzebuje jego dorastanie i gryzienie, a nawet niszczenie wszystkiego, co miał pod nosem a to stawało się obciążeniem.

Pamiętam, że próbowałam wszystkiego, lecz nie było skutku aż do przeprowadzenia się do innego domu to tam dolar odżył, tak jak i ja a my staliśmy się jeszcze bardziej zżyci.


Dolar jest moim oczkiem w głowie, moim przyjacielem, który zawsze przy mnie jest i który gdy tylko widzi, że jest mi przykro przychodzi z zabawkami lub ściąga kołdrę bym w końcu wstała z łóżka.

Codziennie wieczorem wskakuje na moje łóżko i czeka na wieczorne przytulanie i głaskanie.

Jest dla mnie tak ważny, że już go nie traktuje, jak zwierzaka, tylko jak swojego syna i może to dziwne, ale ja dla niego oddałabym całe życie. Przez cztery lata jest i zawsze będzie przy mnie do końca jego dni, jest najważniejsza istota w moim życiu i nie wyobrażam sobie bycia bez niego.

To on zawsze poprawia mi humor takim małym gestem jak skakanie i merdanie ogonem, kiedy tylko wejdę do domu nawet po 10 minutach. Opieka nad pupilem to tez nauka odpowiedzialności i troski zapewnienia tej drugiej istocie tego, co potrzebuje.

Większość z was zadaje mi pytania, jak wygląda mój dzień na co dzień, a więc prosta odpowiedz — z nim. Polowe dnia spędzam, bawiąc się z nim, przytulając, a nawet oglądając TV wspólnie.
Moje największe szczecie to właśnie DOLAR !


'Pomimo tego, że tak często podkreśla się znaczenie zwierząt w naszym życiu, wiele osób potrafi wykazywać się względem nich ogromnym okrucieństwem. Zapominamy, że pies czy kot również czuje ból fizyczny, tęsknotę, przywiązanie, cierpi, gdy jego ukochany pan nagle go oddaje do schroniska czy wyrzuca na bruk. Zwierze może nam wiele ofiarować, jednak i my winni mu jesteśmy szacunek i opiekę. 
Biorąc pod swój dach nawet malutką myszkę, pamiętajmy, że to nie jest zabawka, którą rzucimy w kąt, gdy nam się znudzi. Zwierze potrafi odmienić ludzkie życie na lepsze, jednak posiadanie go wiąże się również z pewnymi obowiązkami. Pamiętajmy o tym i jeśli już podejmiemy decyzję o nowym lokatorze w naszym domu, bądźmy kochającymi i odpowiedzialnymi opiekunami.'

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life