Domowa parówka na twarz?

27 kwietnia 2017


Hej kochane dziś napisze, co możemy zrobić w domowy sposób, by oczyścić nasze pory i cerę z toksyn. 

Zabiegi w salonach kosmetycznych są dość drogie i nie każdy może sobie pozwolić na dbanie o cerę pod opieką kosmetologa. A przecież każda z nas chce mieć piękną i czystą cerę prawda?


Parówka na twarz? Brzmi dziwnie prawda?
Mimo swojej śmiesznej nazwy, która NIE polega na kładzeniu parówki na twarz nic bardziej mylnego z reszta pewnie większość z was wie co to jest. Jest to bardzo popularne, ale niektórzy o tej metodzie zapominają.

'Parówka' nie zależnie od rodzaju cery jest zabiegiem najbardziej skutecznym w oczyszczenie zatkanych porów, pozbyciu się trądziku, pryszczy i wągrów. Pomaga doprowadzić cerę do pięknego i zdrowego wyglądu.

Ten zabieg również pobudza naszą twarz, porządnie odblokowuje zatkane pory, pozwalając skórze oddychać.


Na czym polega 
Domowa parówka to bardzo łatwy, niekosztowny zabieg polegający na wysokiej temperaturze, która powoduje otwarcie porów i usuwa z nich zgromadzone zanieczyszczenia.

Będziemy potrzebować produktu do oczyszczania. Kosmetyk typu mleczko, woda micelarna żel, ważne by był delikatny i nie podrażniał. 

Jak przygotować zabieg
Co będzie potrzebne?
  1. Zagotowana woda
  2. Miska
  3. Ręcznik
  4. Dodatkowo można dodać limonkę, cytrynę, pomidor, pomarańcz, lawendę co tylko chcecie jest dużo naturalnych produktów, które jemy/pijemy i mają naprawdę dobry wpływ na nasza cerę.
  5. Do dużej miski wrzuć, kilka plasterków danego produktu (przykłady wymienione powyżej) dzięki temu maseczka przyniesie twojej skórze jeszcze więcej korzyści. Sama zagotowana woda bez dodatków także wystarczy.
Dodatki
Cera tłusta — np.cytryna, liście mięty, pomarańcza
Cera sucha i wrażliwa — np. rumianek, limetki...
Cera normalna — wszystko, co tylko chcecie np.rozmaryn

         6. Zalej wrzącą wodą.
         7. Nałóż duży ręcznik na głowę, tak by zakryć całą głowę i miskę taki 'namiot'
        8. Stosuj parówkę przez okres 10 do 15 minut, jeśli masz cerę wrażliwą. Pozostałe                   cery od 15 do 20 maksymalnie.

Ważne
  • Oczy i usta muszą być zamknięte przez cały czas.
  • Może lekko podrażnić skórę w przypadkach wrażliwej.
  • Czasami także pękają naczynka.


Po zakończeniu
1. Umyj twarz letnią wodą i produktem, który stosujesz na co dzień.
2. Osusz ręcznikiem.
3. Sprawdź jej stan po zabiegu by wiedzieć jak często możesz go wykonywać.
4. Nałóż maseczkę (jaką chcesz), iż dzięki parówce będzie mogła głębiej wniknąć w skórę.
5. Pozbyć się zaskórników i wyprysków przy użyciu sterylnych materiałów przygotowanych specjalnie do tego celu (NIE wyciskaj ich palcami/gołymi rękoma, iż to spowoduje rozprzestrzenienie się bakterii po całej twarzy i od nowa będzie, zanieczyszczona powodując wypryski.
6.Oczyść skórę wacikiem i tonikiem (polecam różany koi zaczerwienienia)
7.Nałóż odpowiedni krem do twojej cery.

Jak często wykonywać zabieg odpowiednio do typu cery?

Każdy już indywidualnie może dobrać częstotliwość, ponieważ znacie swoją skórę najlepiej wy sami. Będziecie wiedzieć, kiedy ona tego potrzebuje, aczkolwiek dla osób niemających pojęcia poniżej napisze wam to, czego mnie uczyli w szkole.
Jeśli zauważysz, że parówka bardzo pozytywnie wpływa na stan twojej skóry, zabieg możesz powtarzać dwa razy w tygodniu, o ile nie spowoduje on podrażnienia.
 Jest to możliwe posiadając, cerę wrażliwą wtedy nie częściej niż raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie to samo, jeśli posiadasz sucha skórę.
Osoby o dość mocno tłustej cerze i trądzikowej mogą ją nawet stosować codziennie, aczkolwiek nie oszukujmy się nie będzie wam się chciało sama mam cerę tłustą/trądzikową i nie jestem w stanie wysiedzieć 15 minut z parówka raz na tydzień a co dopiero częściej nie mogę dobrze oddychać po prostu jest mi za duszno dlatego ja stosuje parówkę tak 2-3 max w tygodniu.


I to na tyle w dzisiejszym poście mam nadzieje że wam się podobał i że zachęciłam do wykonywania zabiegu regularnie, ponieważ naprawdę działa świetnie na stan skóry.
Buziaki:*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life