Oxybrazja Co to jest + Efekty

17 sierpnia 2017

 Oxybrazja to jeden z dość popularnych i skutecznych zabiegów kosmetycznych również  zwaną mikrodermabrazją wodno tlenową. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego. Polega na jednoczesnym aplikowaniu tlenu i soli fizjologicznej pod ciśnieniem specjalnego urządzenia.


Zabieg oxybrazji jest, idealny na okres lata co czyni go wyróżnieniem od innych, iż większość tego typu peelingów nie powinno się stosować w okresie letnim. W dodatku ma mnóstwo plusów w odróżnieniu od innych zabiegów, ponieważ oxybrazja jest skuteczną, a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka. Zabieg można przeprowadzać u osób o cerze wrażliwej, naczyniowej oraz delikatnej. Jak już wiecie lub nie to cery wrażliwe jak  i naczyniowe miały ograniczone tego typu zabiegi ze względu na podrażnienia naskórka natomiast w oxybrazji nie ma czego się obawiać, ponieważ jest całkowicie bezpieczną metodą. Oxybrazja jest przeprowadzana metodą bezdotykową ponadto jest wykonywany na mokro co przy okazji odżywia skórę i daje uczucie natychmiastowego ukojenia.

 Jakie są efekty oxybrazji ? Zdecydowanie pierwsze efekty, jakie możemy zauważyć to widoczne wygładzenie i odnowienie naskórka. Gdy byłam na praktykach w salonie kosmetycznym ten o to zabieg był jednym z najpopularniejszych, jeżeli chodzi o pielęgnację klientki dzwoniły jak szalone a po pierwszej wizycie prosiły o poszukanie terminu na kolejną serie, iż wykonywanie oxybrazji w seriach skutecznie likwiduje łojotok, drobne malutkie zmarszczki. Również likwiduje przebarwienia, ponieważ rozjaśnia cerę ujednolicając koloryt naszej skóry a kolejnym z największych plusów tego zabiegu to zwężenie porów coś co praktycznie każda z nas walczy a jeszcze prócz tego regeneruje odżywia i poprawia wygląd skóry na znacznie dłuższy okres.

Co prawda zwężenie porów może być niewidoczne po pierwszym zabiegu, lecz po kilku seriach będą efekty dlatego też oxybrazja jest zdecydowanie polecanym zabiegiem dla cer tłustych, trądzikowych ponieważ nawet trądzik pospolity nie jest problemem do wykonania tego typu peelingu, a także cery mieszanej ponieważ dogłębnie doczyszcza cerę. Ile z was pali papierosy? Ja niestety muszę podnieść rękę do góry. Zabieg oxybrazji jest również świetny dla 'cery palacza' która jest poszarzała, przebarwiona oraz cierpi na brak naturalnego blasku.

Przeciwwskazania do mechanicznego peelingu nie ma ich zbyt dużo, tym bardziej że nawet ciąża nie jest przeciwwskazaniem, aczkolwiek nadal jest to zabieg kosmetologiczny i są pewne małe przeciwwskazania jak gorączka, zapalenie zatok czy ucha, astma, ingerencje chirurgiczne czy wypełniacze, świeżo opalona skora no i wiadome grzybica infekcje bakteryjne czy wirusowe.


Jak przebiega zabieg?
Po pierwsze zabezpieczamy uszy oczy okrywamy klienta kocem, iż zabieg powoduje uczucie delikatnego chłodu muszę zaznaczyć po raz kolejny że zabieg jest całkowicie bezbolesny, a nawet powiedziałabym, że przyjemny, ponieważ możemy odczuć delikatny ' masaż' choć też dla niektórych bywa nieprzyjemny ze względu na wilgoć osobiście uważam, że jest to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów, ale to już zależy od osobistych upodobań. Zaczynamy od demakijażu twarzy następnie przechodzi się do złuszczania solą fizjologiczną za pomocą dyszy, z której wydobywa się strumień cieczy pod ciśnieniem urządzenia. Po złuszczeniu naskórka przechodzimy do aplikacji ampułek, serum, kremów, masek dobranych odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Jak często go wykonywać? Najlepiej je wykonywać w odstępach 1 do 4 tygodni wykonywanie zabiegu w seriach pomoże w uzyskaniu trwalszych efektów, jeżeli chodzi o ilość zabiegów jest to oczywiście dobierane indywidualnie do każdego typu skóry, lecz zazwyczaj jest to kwestia dziesięciu zabiegów, by osiągnąć zadowalające efekty na długi czas.


I to na tyle w dzisiejszym poście mam nadzieje, że zgadzacie się z moim poglądem odnośnie do oxybrazji może któraś z was poddała się tego typu wodno tlenowym peelingu? A może was zachęciłam by go wypróbować ? Dajcie znać ! Widzimy się w komentarzach buziaki :*

15 komentarzy:

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life