5 Życiowych Zasad

11 czerwca 2018

Piec życiowych zasad, które każdy powinien znać i które każdy zrozumie z czasem.

Wydają, się oczywiste natomiast w praktyce nie umiemy się ich trzymać dopóki nie wydarzą się pewne sytuacje, dzięki którym zrozumiemy ich prawdziwe znaczenie, dzięki którym otworzą nam się oczy, zaczniemy postrzegać sprawy z drugiej strony i uczyć się na błędach o to one...
1.- Uwierz w siebie
W momencie, gdy uwierzymy w siebie stajemy się pewniejsi siebie czujemy się wolni, wolni psychicznie, a nie ma nic gorszego niż ciągła walka z własną psychiką.

W dniu, w którym w końcu uwierzymy we własne możliwości jesteśmy o krok bliżej osiągnięcia celu, osiągnięcia marzeń spełnienia własnych oczekiwań.

Pewność siebie to dość rzadko spotykana cecha w tych czasach teraz kompleksy są góra, marzenia o idealnym życiu takim jak na Instagramie stalo się numerem jeden natomiast co z samoakceptacją? Czy naprawdę jest sens próbować przypodobać się innym robiąc coś wbrew siebie lub coś co nas nie satysfakcjonuje? NIE ! Nie ma nic piękniejszego niż pewność siebie i robienie tego, co nas uszczęśliwia, a nie innych. 

Pewność siebie w pewien sposób ułatwia niektóre aspekty życia. Osoba, która posiada  cechę jest pozytywniejsza optymistyczna szczęśliwsza i spokojniejsza. 

2.- Umiesz liczyć, licz na siebie
Ludzie z dnia na dzień pojawiają się na naszej drodze  i z dnia na dzień potrafią z niej zniknąć, niestety nie jesteśmy w stanie wybrać kto pojawi się w naszym życiu ale jesteśmy w stanie wybrać kto w nim zostanie i na jak długo.

Często pozwalamy toksycznym osobą być blisko nas, osobą które odbierają chęci którzy tworzą problemy i zanieczyszczają nasz spokój takich osób spotkamy tysiąc na naszej drodze lecz dzięki takim również uczymy się innych wartości życia natomiast czas zrozumieć, kiedy ktoś za długo uprzykrza nam życie i powiedzieć koniec !

 Przyjaciele? W tych czasach ich bardzo mało !
Mało osób które nie zawiodą, które nie są przy nas tylko dla własnych korzyści, osobiście każdego, kogo uważałam za przyjaciela prędzej czy później odwrócił się plecami lub – co gorsza – wbił nóż, gdy najbardziej się go potrzebowało i w sytuacjach których najmniej się tego spodziewało trudno takie jest życie nie ma co liczyć na czyjąś pomoc i jestem zdania, że nie ma co stawać na głowie dla innych osób, jeśli one nie potrafią zrobić tego samego dlatego zasada jest prosta licz na siebie bo tylko ty zostaniesz sam z sobą, gdy wszyscy cię zostawią.

3.- Weź Nauczkę
Błędy to coś nie realnego do ominięcia w naszym życiu to przez nie cierpimy przez nie żałujemy ale to dzięki nim uczymy się jak żyć to one kształtują nasz charakter i to one motywują i dają nauczkę do następnych kroków.

Czas zostać realistą i optymistą, gdyby nie one nie bylibyśmy tu gdzie teraz i nie zrozumielibyśmy tego, co nas nauczyły.


4.-Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu
Kiedyś przyjdzie taki moment gdzie każdy z nas zrozumie tak naprawdę ZROZUMIE że wszystko ma swój powód jestem zdania, że nic nie dzieje się bez przyczyny wszystko ma swój cel i wszystko nas czegoś uczy. Jesteś w ciężkiej sytuacji, coś jest nie  jasne, ktoś nagle zniknął, ktoś nagle zawiódł ? Czas to wszystko rozwiąże uleczy rany i wyjaśni wszystkie wcześniejsze nieporozumienia wystarczy być cierpliwym do tego można dołączyć karmę — wszystko, co z siebie dajesz prędzej czy później do ciebie wróci.

5.- Rob to co kochasz
Ile razy odmówiłeś sobie czegoś ze względu na to, co pomyślą inni lub co powiedzą? Ile razy miałeś na coś ochotę i odpuściłeś? Ile razy później żałowałeś zmarnowanej szansy?
Ile razy próbowałeś zrobić coś co oczekiwali od ciebie inni mimo że wcale tego nie chciałeś?
Właśnie, robimy to bardzo często i zbyt często myślimy o tym, co powiedzą inni ale czy ci inni przeżyją za nas nasze życie? Nie, dlatego czas zrozumieć że to my mamy być szczęśliwi z tego, co robimy i z tego, kim jesteśmy, jeśli mamy coś zmienić to tylko i wyłącznie dla siebie nigdy dla kogoś, dążyć do celu do własnych marzeń pasji i być szczęśliwi sami ze sobą.Jeszcze do niedawna mówiłam, o niektórych z powyższych podpunktów gdzieś tam myślałam, że wiem co one znaczą i że się ich trzymam natomiast myliłam się, dopiero TERAZ jestem ich pewna dopiero teraz zrozumiałam ich prawdziwe znaczenie, gdy musiałam przejść przez sprawy, które mnie właśnie tego naprawdę nauczyły i pewnie jeszcze nie raz przez takie przejdę natomiast już dziś wiem co jest najważniejsze i najcenniejsze.

7 komentarzy:

 1. Druga zasada bedzie chyba moim motto. Pierwsza ładnie brzmi ale w praktyce potrzeba czasu na realizacje.


  blog youtube

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😙😙 bardzo mnie to cieszy
   To prawda potrzeba naprawde duzo czasu ale predzej czy pozniej nadejdzie :)

   Usuń
 2. Przypomniał mi się Scarface: Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze! To jedno z moich życiowych haseł przewodnich. Ale i z Twoimi się zgadzam. Choć nie ukrywam, że nie zawsze wszystko przychodzi tak łatwo...
  Pozdrawiam!
  takorzeczegerard.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie przychodzi latwo na wszystko potrzeba czasu i wysilku :)

   Usuń
 3. Cały czas staram się wpoić sobie te zasady. Czasem się udaje, czasem jest gorzej ale warto próbować. Jakość życia staje się o wiele lepsza.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life