Red Lipstick Monster Tajniki Makijażu

09 lutego 2017

Hej, dziś przychodzę do was z nową serią postów, czyli opinie na temat przeczytanych książek, postanowiłam wrócić do regularnego czytania, ponieważ od dawna nie siadałam z gorąca herbata i dobrą książką gdzie byłabym tylko ja i ona a trochę za tym tęsknie no i z racji tego, że nowy rok i nowe postanowienia mam zamiar to zmienić.

Książki, które mam zamiar czytać to będą, w większości poradniki nie jakieś opowieści, tylko coś, z czego będę mogła trochę się nauczyć i pogłębić swoja wiedze na tematy, które mnie interesują. Z tego powodu raz na jakiś czas będą się pojawiać takie 'recenzje' przeczytanych książek.
A dziś mam dla was książkę od Red Lipstick Monster-Tajniki Makijażu.

Ewa jest, bardzo znaną osobą w internecie pewnie już wszyscy wiecie, kim ona jest i czym się zajmuje, z zawodu jest kosmetologiem oraz pedagogiem też jest Youtuberką i wizażystką, czyli osobą z ogromnym pojęciem na te tematy a dla mnie jest to osoba, która mnie bardzo inspiruje pod względami urodowymi dlatego też postanowiłam kupić jej książkę gdzie od jakiegoś czasu postanowiłam skupić się na swoim makijażu i pogłębić wiedze, którą szczerze mówiąc pod tym względem miałam znikomą.
Skupmy się teraz na konkretach, czyli na samej książce.

Książka jest w twardej okładce z 187 stronami, które są ilustrowane pięknymi żywymi kolorowymi obrazami pomagającymi nam zrozumieć co Ewa chce, nam przekazać.

Książka jest podzielona na rozdziały, możemy w niej znaleźć wszystko od historii Ewy aż po różne triki makijażowi i produkty, jakie Ewa nam poleca.

Ogromnym plusem książki jest pomysł zostawienia pierwszej strony dla nas, by wypisać na niej nasze cele i problemy, jakie do tej pory mieliśmy z makijażem. (Na zdjęciu jej nie pokazuje ze względu na to, że jest cała

„Nic nie musisz –  możesz wszystko”


Ewa zaczyna książkę już od podstaw, czyli od pędzli, jakie wybrać, jakie włosie, które są niezbędne, a które jednak zbędne, można się naprawdę dużo dowiedzieć gdzie ja do tej pory na temat pędzli co gdzie i jakie nie miałam pojęcia.
Rozdziały
 • Pędzel - twój najlepszy przyjaciel
 • Problem z trwałością makijażu
 • Dobór podkładu...czyli najczęstsza przyczyna bólu głowy
 • Nieprzyjaciele pięknej skory
 • Konturowanie twarzy
 • Kolor oczu a kolor cienia do powiek
 • Kreski na powiekach
 • Makijażowe triki dla okularnic
 • Brwi - nie taki diabeł straszny
 • Korekta kształtu ust oraz dobór koloru pomadki

Uważam, że książka jest, bardzo przejrzysta przy niektórych tematach są, tabelki i podpunkty, wszystko jest pięknie zrozumiale opisane w luźny sposób. Dodam jeszcze, że na końcu każdego rozdziału znajduje się lista z linkami do filmów Ewy z danym tematem które mogą  nam jeszcze bardziej pomoc w nauce.

W książce znalazły się tematy, które nie koniecznie mnie zainteresowały typu, triki dla dziewczyn z okularami lub brwi wiec je ominęłam, ale mimo wszystko uważam, że są one dość ważne i przydatne, szczególnie jeśli niektóre z was planują, zostać wizażystkami to muszą mieć pojęcie na ten temat. W skrócie mówiąc, Ewa zrobiła świetną robotę.Podsumowując  -
Celem książki jest nauczenia nas krok po kroku wszystkiego, co powinnyśmy wiedzieć o makijażu. Jest to poradnik od podstaw, aż do bardziej zaawansowanych opcji. Wszystko jest wytłumaczone w zrozumiały dla każdego sposób. Moim zdaniem w książce zawarte jest dosłownie wszystko, co początkująca "makijażystka" powinna wiedzieć i czego powinna się nauczyć. Jak dla mnie numer 1, jeśli chodzi o kształcenie się w tej dziedzinie.
Zdecydowanie nie jeden raz będę do niej wracać i nie raz będę z niej korzystać podczas moich prób z makijażem.
Książka nauczyła mnie naprawdę sporo otworzyła mi oczy na niektóre problemy, z którymi zmagałam się już jakiś czas i przyznam szczerze że naprawdę mnie zaskoczyła, iż nie spodziewałam się nic szokującego a tu jednak mój ogromny ulubieniec już nie mogę się doczekać aż kupie kolejną książkę, którą wydala Ewa no i mam nadzieje że będzie ich znacznie więcej.

10 komentarzy:

 1. Przydałaby mi się, ale z drugiej strony praktycznie się nie maluje, więc...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka totalnie nie moja, ale autorkę lubię za ciekawy image i luźne podejście do życia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce wcześniej, ale dopiero teraz zrozumiałam, że jest idealna dla mnie! Dziękuję za tą recenzję - zaciekawiłaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się super! Przejrzysta, napisana zrozumiałym językiem i jeszcze zawierająca zdjęcia dla jasności. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze miałam z tym problem. Może ze względu na okulary właśnie. Ten rozdział o okularach chyba jest stworzony specjalnie dla mnie. Fajnie byłoby nauczyć się tych wszystkich trików.

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz modne jest chodzenie na warsztaty makijażu, ale myślę, że taka książka powinna się znaleźć w biblioteczce każdej kobiety. Tak dla przypomnienia tematu po jakimś czasie. Wydaje się zrozumiale napisana, a to bardzo ważne. A zdjęcia utrwalają wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba kupię tę książkę na prezent świąteczny dla siostry, która interesuje się makijażem. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life