09 lutego 2017

Red Lipstick Monster Tajniki Makijażu

Hej, dziś przychodzę do was z nową serią postów, czyli opinie na temat przeczytanych książek, postanowiłam wrócić do regularnego czytania, ponieważ od dawna nie siadałam z gorąca herbata i dobrą książką gdzie byłabym tylko ja i ona a trochę za tym tęsknie no i z racji tego, że nowy rok i nowe postanowienia mam zamiar to zmienić.

Książki, które mam zamiar czytać to będą, w większości poradniki nie jakieś opowieści, tylko coś, z czego będę mogła trochę się nauczyć i pogłębić swoja wiedze na tematy, które mnie interesują. Z tego powodu raz na jakiś czas będą się pojawiać takie 'recenzje' przeczytanych książek.
A dziś mam dla was książkę od Red Lipstick Monster-Tajniki Makijażu.

Ewa jest, bardzo znaną osobą w internecie pewnie już wszyscy wiecie, kim ona jest i czym się zajmuje, z zawodu jest kosmetologiem oraz pedagogiem też jest Youtuberką i wizażystką, czyli osobą z ogromnym pojęciem na te tematy a dla mnie jest to osoba, która mnie bardzo inspiruje pod względami urodowymi dlatego też postanowiłam kupić jej książkę gdzie od jakiegoś czasu postanowiłam skupić się na swoim makijażu i pogłębić wiedze, którą szczerze mówiąc pod tym względem miałam znikomą.
Skupmy się teraz na konkretach, czyli na samej książce.

Książka jest w twardej okładce z 187 stronami, które są ilustrowane pięknymi żywymi kolorowymi obrazami pomagającymi nam zrozumieć co Ewa chce, nam przekazać.

Książka jest podzielona na rozdziały, możemy w niej znaleźć wszystko od historii Ewy aż po różne triki makijażowi i produkty, jakie Ewa nam poleca.

Ogromnym plusem książki jest pomysł zostawienia pierwszej strony dla nas, by wypisać na niej nasze cele i problemy, jakie do tej pory mieliśmy z makijażem. (Na zdjęciu jej nie pokazuje ze względu na to, że jest cała

„Nic nie musisz –  możesz wszystko”


Ewa zaczyna książkę już od podstaw, czyli od pędzli, jakie wybrać, jakie włosie, które są niezbędne, a które jednak zbędne, można się naprawdę dużo dowiedzieć gdzie ja do tej pory na temat pędzli co gdzie i jakie nie miałam pojęcia.
Rozdziały
  • Pędzel - twój najlepszy przyjaciel
  • Problem z trwałością makijażu
  • Dobór podkładu...czyli najczęstsza przyczyna bólu głowy
  • Nieprzyjaciele pięknej skory
  • Konturowanie twarzy
  • Kolor oczu a kolor cienia do powiek
  • Kreski na powiekach
  • Makijażowe triki dla okularnic
  • Brwi - nie taki diabeł straszny
  • Korekta kształtu ust oraz dobór koloru pomadki

Uważam, że książka jest, bardzo przejrzysta przy niektórych tematach są, tabelki i podpunkty, wszystko jest pięknie zrozumiale opisane w luźny sposób. Dodam jeszcze, że na końcu każdego rozdziału znajduje się lista z linkami do filmów Ewy z danym tematem które mogą  nam jeszcze bardziej pomoc w nauce.

W książce znalazły się tematy, które nie koniecznie mnie zainteresowały typu, triki dla dziewczyn z okularami lub brwi wiec je ominęłam, ale mimo wszystko uważam, że są one dość ważne i przydatne, szczególnie jeśli niektóre z was planują, zostać wizażystkami to muszą mieć pojęcie na ten temat. W skrócie mówiąc, Ewa zrobiła świetną robotę.Podsumowując  -
Celem książki jest nauczenia nas krok po kroku wszystkiego, co powinnyśmy wiedzieć o makijażu. Jest to poradnik od podstaw, aż do bardziej zaawansowanych opcji. Wszystko jest wytłumaczone w zrozumiały dla każdego sposób. Moim zdaniem w książce zawarte jest dosłownie wszystko, co początkująca "makijażystka" powinna wiedzieć i czego powinna się nauczyć. Jak dla mnie numer 1, jeśli chodzi o kształcenie się w tej dziedzinie.
Zdecydowanie nie jeden raz będę do niej wracać i nie raz będę z niej korzystać podczas moich prób z makijażem.
Książka nauczyła mnie naprawdę sporo otworzyła mi oczy na niektóre problemy, z którymi zmagałam się już jakiś czas i przyznam szczerze że naprawdę mnie zaskoczyła, iż nie spodziewałam się nic szokującego a tu jednak mój ogromny ulubieniec już nie mogę się doczekać aż kupie kolejną książkę, którą wydala Ewa no i mam nadzieje że będzie ich znacznie więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz